Średnia ocen z facebook
4.9 / 5
Aktualna liczba opinii 154
YouTube

ul. Milusińskich 2

Bielsko-Biała

sklep@carpmix.pl

tel: 33 816 10 43

Pn - Pt: od 9:00 do 17:00

Sob: od 9:00 do 13:00

Facebook
Instagram
Twitter
CarpTV.pl
Materiały PVASiatki, nici, taśmy oraz worki PVA.

Materiały PVA to ogólna nazwa dodatków wędkarskich służących głównie do wspomagania prezentacji przynęty oraz do nęcenia punktowego. Otrzymuje się je z polialkoholu winylowego, jednego z nielicznych polimerów które rozpuszczają się w wodzie. Materiał ten nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego ani...Siatki, nici, taśmy oraz worki PVA.

Materiały PVA to ogólna nazwa dodatków wędkarskich służących głównie do wspomagania prezentacji przynęty oraz do nęcenia punktowego. Otrzymuje się je z polialkoholu winylowego, jednego z nielicznych polimerów które rozpuszczają się w wodzie. Materiał ten nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego ani dla ryb, więc od kilku lat stosowany jest z powodzeniem w wędkarstwie. Najpopularniejszym chyba zastosowaniem PVA jest nęcenie punktowe za pomocą woreczków lub tzw. "kiełbas" tworzonych z rękawów z siatki PVA wypełnianych materiałami zanętowymi jak ziarna, orzechy, kulki proteinowe czy zanęty sypkie. Są one przytwierdzane do zestawu, a następnie za pomocą łodzi zanętowej lub za pomocą rzutu posyłane do wody, gdzie w zależności od splotu i temperatury wody rozpuszczają się całkowicie po kilku lub kilkunastu sekundach, uwalniając swój ładunek. Olbrzymią zaletą tej techniki jest to iż materiał PVA uwalnia elementy mające zanęci ryby w najbliższym sąsiedztwie zestawu, tworząc wokół niego punktowy obszar żeru i wabiąc w niego karpie. Samo PVA jest bezwonne i bez smaku, nie wpływa więc negatywnie na możliwość zachęcenia karpi do żerowania. Z włókien PVA tworzy się również nici i taśmy, które można wykorzystać zarówno w woreczkami i rękawami, jak i samodzielnie przy np. konstruowaniu nowych sposobów prezentacji zestawów przynęt, składających się np. z kilku kulek proteinowych.

Więcej

Materiały PVA Jest 12 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
 • 54,90 zł

  Rękaw z rozpuszczalnej siatki PVA, służący do samodzielnego wykonywania worków zanętowych i tzw. "kiełbas" wypełnionych materiałem zanętowym. Całkowicie rozpuszczalny, nawet w chłodnej wodzie. Długość: 6 m. Średnica: 25 mm.

  54,90 zł

  Więcej

 • 37,20 zł

  Drobno pleciona siatka rozpuszczalna PVA. Wykonana z wysokiej jakości włókien PVA, cechuje się dużą wytrzymałością oraz całkowitą rozpuszczalnością. Nie pozostawia śladów na zestawach i nie zanieczyszcza wody.

  37,20 zł

  Więcej

 • 14,00 zł

  Komplet rozpuszczalnych woreczków PVA. Worki perforowane, wyposażone w nić PVA do wiązania. Wydłużony kształt umożliwia wykonywanie rzutów na większe odległości. 70x200 mm. 10 szt.

  14,00 zł

  Więcej

 • 8,30 zł

  aśma rozpuszczalna wykonana z całkowicie rozpuszczalnego materiału PVA. Służy przede wszystkim do wiązania worków i rękawów PVA oraz do konstruowania zestawów. Nie pozostawia śladów na zestawach i nie zanieczyszcza wody. Szerokość: 10 mm

  8,30 zł

  Więcej

 • 9,60 zł

  Wytrzymała nić rozpuszczalna wykonana z materiału PVA, który ulega całkowitemu rozpuszczeniu. Służy przede wszystkim do wiązania worków i rękawów PVA oraz punktowego podawania przynęt. Nie pozostawia śladów na zestawach i nie zanieczyszcza wody.

  9,60 zł

  Więcej

 • 43,00 zł

  Drobno pleciona siatka rozpuszczalna PVA. Wykonana z wysokiej jakości włókien PVA, cechuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz całkowitą rozpuszczalnością. Uzupełniacz na rolce do zestawu z tubą.

  43,00 zł

  Więcej

 • 27,99 zł
  Obniżki !

  Siatka PVA do ładowania przez tubę, o przedłużonym czasie rozpuszczania. Bardzo gęsto pleciona, o średnicy oczka 0,2 mm. Bez problemu dotrze do dna głębokich zbiorników zanim się rozpuści. Do użycia z wszelkiej maści zanętami oraz robakami. Szerokość 23 mm.

  27,99 zł

  Więcej

 • 14,90 zł

  Siatka rozpuszczalna PVA na rolce. Można ją napełniać z dowolnego tunelu o średnicy do 25 mm. W dwóch wersjach: Finebait i Micromesh.

  14,90 zł

  Więcej

 • 18,70 zł

  Komplet rozpuszczalnych woreczków PVA. Idealne do punktowego nęcenia łódką lub z wędki. Bardzo duży rozmiar 210x300 mm. Woreczki wyposażone w otwory, dzięki którym wewnątrz tworzą się pęcherzyki powietrza.

  18,70 zł

  Więcej

 • 14,80 zł

  Zestaw krętlików ze specjalnym łącznikiem do łatwego montażu woreczków PVA. Wystarczy przeciągnąć węzeł worka przez szerszą część łącznika i przesunąć do zwężonej części. Krętliki i łączniki zostały pokryte antyodblaskową warstwa, aby zmniejszyć widoczność zestawu pod wodą.

  14,80 zł

  Więcej

 • 19,50 zł

  Uzupełnienie siatki PVA dla posiadaczy tłoka i dyspensera (tuby). Rozmiar średni - 22 mm, długość siatki - 7 m. Siatka w wodzie o temperaturze 20°C rozpuszcza się w około 2 minuty. Całkowicie rozpuszczalna, nie zostawia śladów.

  19,50 zł

  Więcej

 • 33,00 zł

  ZFish PVA Mesh to wysokiej jakości, doskonale rozpuszczalna siatka PVA. Najważniejsze zalety to łatwe przygotowanie, doskonała rozpuszczalność i wytrzymałość. Dzięki wysokiej wytrzymałości przynęta pozostaje w siatce nawet podczas rzutów. Średnia rozpuszczalność wynosi 40 sekund. Siatka Z-Fish zawsze rozpuszcza się w 100%.

  33,00 zł

  Więcej

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów