Delphin IXCELA 3T 3000 ALU Body
218,00 zł brutto
Bezkonkurencyjny model wśród kompaktowych kołowrotków! Delphin IXCELA ma bardzo wytrzymały aluminiowy wodoodporny korpus, wał przekładni i łożyska kulkowe ze stali nierdzewnej! Dodatkowo korbka jest z wewnętrzną śrubą bez żadnej kontry! Delphin IXCELA to bardzo przyjemny i niezawodny kołowrotek z przednim hamulcem i kompaktowymi wymiarami.
Bezkonkurencyjny model wśród kompaktowych kołowrotków! Delphin IXCELA ma bardzo wytrzymały aluminiowy wodoodporny korpus, wał główny ze stali nierdzewnej i łożyska kulkowe! Dodatkowo korbka jest z wewnętrzną śrubą bez żadnej kontry! Delphin IXCELA to bardzo przyjemny i niezawodny kołowrotek z przednim hamulcem i kompaktowymi wymiarami. Jego podstawę stanowi korpus o bardzo ciekawym kształcie, który wykonany z bardzo mocnego i wytrzymałego czarnego materiału. W połączeniu ze srebrnymi i niebieskimi elementami IXCELA robi duże wrażenie pod względem wzorniczym.
Łożyska kulkowe 6 + 1 zapewniają bardzo łatwe i płynne użytkowanie, jest to kluczowy parametr każdego kołowrotka wysokiej jakości. Niezawodny mechanizm z idealnym przełożeniem 5,1: 1 pozwala na dokładne nawinięcie żyłki na szpulę. Bardzo charakterystyczna szpula posiada nacięcia przypominające pazury. Rękojeść kołowrotka IXCELA jest mocowana do korpusu poprzez wkręcenie go w wewnętrzną nakrętkę, co minimalizuje luz komponentów i tworzy bardzo solidne połączenie. Gałka samej rękojeści pokryta jest gumą, dzięki czemu jest bardzo przyjemna i wygodna w dotyku.
Kołowrotek jest dostępny w trzech różnych rozmiarach, dzięki czemu możesz go używać niezależnie od wybranej techniki łowienia. Poza tym istnieje możliwość dokupienia dodatkowych szpul metalowych dla każdego rozmiaru osobno oraz dodatkowych podkładek węglowych.
Specyfikacja techniczna:
- Ilość łożysk: 6 + 1 RRB (ze stali nierdzewnej).
- Przełożenie: 5.1:1.
- Całkowicie wodoszczelny korpus z aluminium.
- Przekładnia ślimakowa ze stali nierdzewnej.
- Komputerowo zbalansowany rotor.
- Ułożyskowana rolka prowadząca żyłkę.
- Odkuwana korbka z wygodnym uchwytem.
- Pojemność szpuli 3000: 0.14/360, 0.18/215, 0.20/175 [mm/m].
- Waga: 273 g.
© Wszelkie prawa do opisu oraz zdjęć pozakatalogowych zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.
Aby dowiedzieć się więcej kołowrotki → czytaj więcej
Kołowrotki
Rozpoczynając swoją przygodę z wędkarstwem nie można się obejść bez dobrego kołowrotka. Od tego urządzenia wymaga się przede wszystkim niezawodności. Strata “ryby życia” przez słabej jakości kołowrotek to zdecydowanie nieinteresujący scenariusz. Wniosek jest prosty – na kołowrotku nie powinniśmy za bardzo oszczędzać. Od tego detalu naszego wędkarskiego kompletu zależeć może ostateczny rezultat wędkowania. Zanim jednak zdecydujesz się na wybór swojego pierwszego kołowrotka, musisz ustalić, do jakiej metody łowienia ma on być stosowany. Na inne parametry w kołowrotkach zwraca się uwagę przy wędkarstwie karpiowym, a na inne przy łowieniu drapieżników na spinning. Gdy już określisz, do czego chcesz użyć swój wędkarski sprzęt to należy udać się na zakupy. Poniżej prezentujemy dane na temat poszczególnych typów kołowrotków, w które możesz inwestować rozpoczynając swoją przygodę z autentycznym wędkowaniem.
Informacje Na Temat Oferty Najlepsze Kołowrotki Dla Wędkarzy
Kołowrotki karpiowe
Wędkarstwo karpiowe zaczyna być coraz bardziej popularne na terenie naszego państwa, a nawet pełnego kontynentu. Jak wiadomo, karpie dojrzewają do ogromnych rozmiarów i absolutnym wymogiem przy ich łowieniu jest dysponowanie pewnym sprzętem. Kołowrotki karpiowe muszą radzić sobie z mocnymi pociągnięciami i “odjazdami” ryb na znaczne odległości. Z racji tego, że karpie najczęściej są przez nas łowione na ogromnych łowiskach to trzeba podejmować decyzje kołowrotek o dużej szpuli. Raczej nie rekomenduje się do wędkarstwa karpiowego kołowrotków o spirali mniejszej aniżeli 4000. Dużym uproszczeniem będzie tutaj również obecność systemu wolnego biegu. Dzięki niemu branie dużej ryby nie zabierze nam wędziska z brzegu i pozwoli na luźne zwalnianie żyłki czy plecionki do momentu aż zakręcimy korbką naszego kołowrotka.
Oferta Profesjonalne Kołowrotki Karpiowe
Kołowrotki feederowe
Method feeder – jest to stosunkowo młodociana metoda wędkowania, która jest coraz częściej doceniana nawet przez starszych wędkarzy. Ta metoda skupia się na łowieniu ryb spokojnego żeru. Kołowrotki feederowe muszą być urządzeniami, które poradzą sobie z bardzo częstą pracą. W tej metodzie konieczne jest bardzo częste przerzucanie zestawu (czasami nawet co parę minut). W związku z tym kołowrotek feederowy musi nawijać żyłkę bardzo szybko, dokładnie i przy tym bardzo równo. Zdecydowanie nie zaszkodziłoby gdyby w takim kołowrotku znalazł się również system wolnego biegu. Wędkowanie w tej procedurze często odbywa się na dwie wędki. W związku z tym posiadając kołowrotki z wolnym upływem możemy unikać ujęcia nam wędki podczas gdy akurat holujemy rybę na odmiennym wędzisku. Pamiętajmy jednak o tym, że kołowrotki z wolnym upływem są kołowrotkami cięższymi co możemy odczuć przy wielokrotnych rzutach i podczas holu.
Informacje Szczegółowe Kołowrotki Feederowe
Kołowrotki sumowe
Skoro już mówimy o kołowrotkach do działań specjalnych to nie sposób nie nadmienić o kołowrotkach sumowych. To, czym wyróżniają się kołowrotki sumowe to przede wszystkim duża wytrzymałość. Nastawiając się na łowienie sumów nie należy nawet próbować jeżeli nie posiadamy kołowrotka, który wytrzyma kilkudziesięciominutowy hol. Często odjazdy i pikowania sumów w kierunku dna mogą mocno dać się we znaki całemu naszemu kompletowi. Kołowrotek sumowy musi posiadać pojemną spiralę, która pomieści pokaźny zasób żyłki. Wybierając kołowrotek sumowy trzeba koniecznie uwzględnić też grubość żyłki czy plecionki. Nastawiając się na łowienie sumów trzeba podejmować decyzje linki o grubszych średnicach i kołowrotek musi poradzić sobie z ich nawijaniem. Od kołowrotków sumowych wymaga się również precyzyjnego hamulca, do którego będzie łatwy dostęp. W wielu modelach zastosowano więc system dwóch hamulców – QuickDrag oraz system klasyczny. Wybierając kołowrotek sumowy oddawajmy też uwagę na to, z czego stworzona została szpula kołowrotka. Wybór kołowrotka z metaliczną spiralą oraz napiętą metalową stopką może być świetnym pomysłem.
Pokrowce na kołowrotki
Piach i pył – to dwaj zdecydowanie najwięksi wrogowie kołowrotków. Jeśli nasz młynek będzie miał często kontakt z piaskiem to należy liczyć się z tym, że może się skrócić jego żywotność. Właśnie po to, by ochraniać kołowrotki, zostały stworzone pokrowce na kołowrotki. Po każdorazowym zakończeniu wędkowania warto odkręcić młynek od wędziska i umieścić go w specjalnie do tego przystosowanym pokrowcu. Niektóre modele pokrowców posiadają wnętrze wyściełane specjalną pianką, która ochroni nasz kołowrotek przed drganiami czy przypadkowym zanikiem. Ostatnimi czasy w sprzedaży pojawiły się także pokrowce usztywniane z dodatkowymi, przejezdnymi przegródkami wewnątrz.
Zapoznaj Się Z Produktem Najlepsze Kołowrotki Pokrowce Dla Wędkarzy
Szpule Smary Pozostałe
Gdy już dobierzemy do naszego zestawu nasz wymarzony kołowrotek to warto przy okazji pomyśleć o nabyciu smarów. Metodyczne smarowanie ruchomych elementów kołowrotka może sprawić, że znacznie przedłuży się jego żywotność. Jeżeli mamy cel używać rozmaite rodzaje plecionek i żyłek to warto do naszego kołowrotka zakupić także opcjonalne szpule. Wówczas będziemy mogli bardzo łatwo dokonać zmiany bez konieczności żmudnego przewijania plecionki. Zarówno smary, pozostałe szpule oraz podkładki karbonowe pod hamulec powinny znaleźć się w naszym wędkarskim przyborniku. Dzięki nim podczas wędkowania będziemy mieć pewność, że ekwipunek nas nie rozczaruje!
Więcej Informacji Kołowrotki Szpule Smary Inne Najlepsze Propozycje
Waga | 273 g |
---|---|
Przełożenie | 5.1:1 |
Ilość łożysk | 6+1 |
Pojemność szpuli | 0.14/360, 0.18/215, 0.20/175 [mm/m] |
Rozmiar | 3000 |