Delphin Sztyca z uchwytem V 50-90 cm
13,60 zł brutto
Aluminiowa sztyca teleskopowa marki DELPHIN. W górnej części uchwyt z tworzywa w kształcie litery V, do wędki. Znakomicie nadaje się na krótkie zasiadki. Zakres długości: 50-90 cm.
Na stanie
Aluminiowa sztyca teleskopowa marki DELPHIN służąca jako podpórka pod wędziska. W górnej części znajduje się uchwyt na wędkę w kształcie litery V, wykonany z mocnego tworzywa w kolorze czarnym. Bardzo dobre rozwiązanie na krótkie i szybkie zasiadki, kiedy zabieramy minimum sprzętu.
- Długość: 50-90 cm.
- Materiał: aluminium/stal.
- Końcówka z uchwytem V.
Aby dowiedzieć się więcej kołowrotkach → czytaj więcej
Stojaki wędkarskie
Jeszcze jakiś czas temu, o profesjonalnych stojakach na kijki wędkarze mogli sobie pomarzyć, jak to się mówi- każdy orze jak może, jadąc na ryby, każdy stosował się do tej zasady, samodzielnie robiąc sobie stojaki, czy to z jakichś gałęzi znalezionych na miejscu, czy to jeszcze przed wyjazdem ze znalezionych w garażu materiałów, kreatywnych pomysłów była cała masa. Wiadomo, że potrzeba matką wynalazków, w ten sposób ktoś wymyślił i stworzył stojaki wędkarskie, dzięki temu, w dzisiejszych czasach wędkarze mogą cieszyć się szerokim wyborem różnorodnego profesjonalnego sprzętu. Akcesoria rybaka są zależne tylko od jego budżetu, na rynku są dostępne na przykład stabilnej konstrukcji stojaki na trzech nogach, albo stojaki z możliwością ważenia ryb.
Tripody i Rodpody wędkarskie
Tripody- Nawet dla najbardziej zapalonego wędkarza, który uwielbia swoje hobby, wielogodzinne trzymanie wędki nie byłoby przyjemne, a właśnie o to chodzi w wędkowaniu- o wyciszenie i odpoczynek. Z pomocą dla rąk przychodzi szeroka gama podpórek pod wędki, wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje- monopod, czyli podstawka na jednej nóżce, najbardziej klasyczna. Rodpod oraz wspomniany w tym punkcie Tripod. Charakteryzuje się on trzema podstawami, stąd nazwa, na podstawach montuje się później stelaż na wędziska, Tripod umożliwia zamontowanie dwóch, czy nawet trzech wędek na raz, czyniąc wędkowanie dużo efektywniejszym. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku takiego dodatku, wielką rolę odgrywa jakość wykonania, to ona definiuje, jak stabilny będzie stojak, przed zakupem wypada więc zwrócić uwagę na parametry, funkcjonalność i opinie innych użytkowników. Rodpody- Mają nóżki montowane w dwóch miejscach, najczęściej na obu końcach ramy. Te stojaki wędkarskie stworzone są, aby sprostać każdego typu łowiskom, od piaszczystych, przez błotne po wybetonowane brzegi. Z technicznego punktu widzenia bardziej stabilne niż Tripody, ale tak jak w przypadku tych poprzednich wiele zależy od jakości wykonania, więc i w tym przypadku trzeba na to zwrócić uwagę przed zakupem.
Stojaki do ważenia ryb
Stojak do ważenia, nie ma zbyt wiele wspólnego z klasyczną wagą. Jednocześnie jedyną różnicą jest wygląd, jest to najczęściej trójnóg, na którego samej górze znajduje się urządzenie do ważenia, a pomiędzy podstawami wisi materiał lub pudełko, do którego wkłada się złowioną sztukę. Szczególnie przydatne są na łowiskach, gdzie liczy się każdy kilogram złowionej ryby, klasyczna waga ułożona na nieodpowiednim podłożu może wskazywać błędny wynik, dlatego wybierając się na taki połów, warto zabrać ze sobą wagę przeznaczoną do specjalnych warunków. Stojaki z wagą różnią się od siebie ceną, widełki są bardzo szerokie, można zdobyć wagi analogiczne albo elektroniczne, czyli krótko mówiąc, tanie i drogie. To która z nich jest lepsza, każdy musi ocenić sam i pod swoje wymagania, najważniejsze, aby wskazywała odpowiednią wartość. Najczęściej na stojakach można umieścić do 50kg, czyli całkiem sporą rybkę. Najpopularniejsze wagi pochodzą od marek- Reuben, Heatona i Fox.
Jaki wybrać uchwyt do wędziska?
Dla miłośników łowienia z pontonu albo łodzi wielogodzinne trzymanie wędki jest jeszcze większym obciążeniem niż dla osób, które siedzą sobie na kładce, na szczęście i na ten problem znaleziono rozwiązanie w postaci uchwytów na wędki. Najważniejszą cechą tego typu udogodnień jest pewny chwyt, gwarantujący bezpieczeństwo wędce, która jest zabezpieczona przed pobrudzeniem (tak, jak to bywa, gdy spadnie na pokład/ziemię), a osoba łowiąca ma pewność, że w razie brania i nagłego szarpnięcia, wędka nie wpadnie do wody, taka gwarancja jest tym bardziej wartościowa, gdy ktoś podchodzi do wędki nie jak do zwykłego przedmiotu, ale jak do czegoś, o co dba, w co włożył dużo pieniędzy i pracy, aby wyglądała tak, jak wygląda. Jak wybrać odpowiedni uchwyt? Niezależnie czy stosuje się go na wodzie, czy na brzegu, niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, zależy to między innymi od tego, jakie metody połowu stosuje wędkarz oraz od jego własnych preferencji. Z jednej strony są Tripody i Rodpody, które genialnie sprawują się na brzegu, z drugiej, uchwyt mocowany znajdzie zastosowanie zarówno na brzegu, jak i na łodzi, gdzie te dwa pierwsze są tak naprawdę niemal bezużyteczne.
Sztyce, podpórki-oferta
Klasyczne sztyce do podtrzymywania wędki to najlepszy wybór dla początkującego wędkarza, zwykły aluminiowy egzemplarz można dostać już za około 6zł. Dla tych, którzy nie wiedzą, co to jest- To aluminiowy kijek z zaostrzonym jednym końcem, służącym do wbijania w brzeg, a na drugim znajduje się miejsce w kształcie literki V, gdzie można umieścić wędkę, służą do odciążenia rąk i zabezpieczenia wędki od błota. Ale pamiętajmy, że w razie gwałtownego szarpnięcia wędzisko nie jest zabezpieczone przed wpadnięciem do wody!
Wędkarstwo to dość rozbudowane Hobby, tak naprawdę nie trzeba nic inwestować, aby czerpać z niego przyjemność, wymienione tutaj stojaki wędkarskie to akcesoria które mają największe zastosowanie dla rybaków z doświadczeniem, dla tych którzy często oczekują godzinami na większe ryby. Osoby traktujące wędkarstwo luźno, nieprzykładające wagi do tego, czy ryba będzie ważyć 1, czy 10kg, jedyne, w co muszą się zaopatrzyć to prosta wędka i odrobinę cierpliwości.
© Wszelkie prawa do opisu oraz zdjęć pozakatalogowych zastrzeżone. Kopiowanie zabronione.
Długość | 50-90cm |
---|